#35 TrendSignals – New Digital World

Tak jak ludzie nie mówią już, że żyją w „erze elektryczności”, także dziś już także nie trzeba mówić, że jest się „biznesem cyfrowym” lub “technologicznym”. Dziś inwestowanie w technologie i rozwiązania cyfrowe jest naturalne. Dzięki obecnej potędze technologii, następna era będzie erą ogromnych możliwości. W tym raporcie Trend Signals staramy się bliżej przyjrzeć jak „era post technologiczna” gdzie cyfryzacja jest już codziennością oraz jak technologiczne zmiany wpływają na zachowania i oczekiwania społeczeństwa.

Mamy więc nadzieję, że #35 raport TrendSignals pobudzi kreatywność i dostarczy Państwu wielu inspiracji. Zdefiniowaliśmy w nich najważniejszych 10 trendów w post technologicznej erze.

Living in 3RD Platform

Obecnie Generacja Z nie widzi rozróżnienia pomiędzy byciem online i offline. Bardzo płynnie poruszają się między tymi, dla starszych pokoleń wciąż dwoma odrębnymi światami.

Rozwijane wciąż technologie z obszaru XR (extended reality) dążą w kierunku świata, w którym wszystko ma „cyfrowego bliźniaka”, co z pewnością nie będzie sprawiało trudności Generacji Z. Jest to pierwsza generacja którą można nazwać prawdziwymi “digital natives”.

Chociaż tworzenie awatarów cyfrowych nie jest niczym nowym – wirtualny świat online Second Life pojawił się po raz pierwszy w 2003 roku – różnica polega na tym, że Gen Z żyje i funkcjonuje w internecie także poprzez wiele innych czynności niż ludzie przedtem. Obecnie awatary stanowią cyfrowe odpowiedniki użytkowników i to one grają, nawiązują kontakty towarzyskie, uczą się czy robią zakupy online.

Gen Alpha

Dorastając w erze technologii, Generacja Alpha (nadchodząca po generacji Z) od urodzenia wyposażona jest w umiejętności korzystania z wielu urządzeń. W odpowiedzi na wszechobecną technologię, instytucje zaczynają dbać o bezpieczeństwo w Internecie – np. dzięki nowym programom szkolnym i platformom społecznościowym integrującym cyfrowe obywatelstwo.

Chociaż badania ostatecznie nie dowodzą, że ekrany są szkodliwe, fakt, że pracownicy z Doliny Krzemowej, których środki utrzymania zależą od patrzenia na ekrany są skłonni zapłacić, aby upewnić się, że ich dzieci nie są uzależnione od urządzeń, rodzi pytania. Część rodziców chce, aby ich dzieci wracały do drewnianych zabawek i interakcji międzyludzkich i w związku z tym zapisują dzieci do szkół tech-free.

Creative Collaboration

W erze sztucznej inteligencji jesteśmy świadkami przemian w naszym stylu życia, pracy, interakcji społecznych oraz prowadzenia działalności i biznesów. Zauważamy innowacyjne pomysły wdrażające sztuczną inteligencję na zasadzie kolaboracji z człowiekiem. W przemyśle muzycznym istnieje już grupa artystów tworząca utwory przy pomocy AI, natomiast duże koncerny inwestują w sztuczną inteligencję, aby pomagała pracownikom w ich codziennej pracy, działając na rzecz firmy razem z nimi.

TrendSignals

TrendSignals to comiesięczne raporty dedykowane najnowszym trendom. Nasz zespół ekspertek i ekspertów co miesiąc w formie raportu inspiruje i pomaga firmom i instytucjom uporządkować wiedzę trendową. Dowiedz się więcej.

bg

#39 TrendSignals – Greenwashing

#39 TrendSignals – Greenwashing

"zielone kłamstwo" i "ekościema" to synonimy greenwashingu. To jednak termin, który definiujemy znacznie szerzej. Greenwashing jest zjawiskiem, którego celem jest stworzenie komunikatu sprawiającego wrażenie, że produkt czy usługa wygląda zdrowiej, jest bardziej zrównoważony/a czy ekologiczny/a, niż w rzeczywistości. Najnowszy numer TrendSignals poświęcamy właśnie jemu.
WIĘCEJ
#38 TrendSignals – CES 2020

#38 TrendSignals – CES 2020

CES to największe na świecie targi elektroniki i nowych technologii. Co roku śledzimy setki case studies, konferencji prasowych i premier produktów, aby w formie raportu TrendSignals przedstawić to, co najistotniejsze.
WIĘCEJ
#36 TrendSignals –Sustainability Goals

#36 TrendSignals –Sustainability Goals

Sustainability. Zrównoważony rozwój. To obecnie absolutne buzzwordy. ONZ (już w 2015 roku) ustanowiła 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym TrendSignals postanowiliśmy zobaczyć, w jaki sposób są one realizowane przez marki.
WIĘCEJ
#37 TrendSignals – Implementing AI

#37 TrendSignals – Implementing AI

Sztuczna inteligencja to temat, który w przeciągu ostatniego roku odmieniany był przez wszystkie przypadki. Dlatego ostatni tegoroczny numer Trend Signals poświęcamy sztucznej inteligencji i algorytmom.
WIĘCEJ
#34 TrendSignals – London Design Festival

#34 TrendSignals – London Design Festival

Odwiedziliśmy kilkadziesiąt instalacji i wystaw, zjechaliśmy cały Londyn, by zdefiniować dla Państwa 9 trendów dotyczących najważniejszych według nas tematów i obszarów.
WIĘCEJ
#35 TrendSignals – New Digital World

#35 TrendSignals – New Digital World

W tym raporcie Trend Signals staramy się bliżej przyjrzeć jak „era post technologiczna” oraz technologiczne zmiany wpływają na zachowania i oczekiwania społeczeństwa.
WIĘCEJ
#33 TrendSignals – Festival Inspirations

#33 TrendSignals – Festival Inspirations

Kryzys wieku średniego? Nie przewiduję – tak Generacja Z myśli o swoim życiu w przyszłości. Wiecznie młodzi, pełni energii, z pracą, która jest ich pasją. A jak jest dziś?
WIĘCEJ
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
#35 TrendSignals – New Digital World

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
#35 TrendSignals – New Digital World

Cena netto: zł VAT: zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
  • Dane do wystawienia FV proforma:

  • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
  • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
  • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*