zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

#37 TrendSignals – Implementing AI

Sztuczna inteligencja to temat, który w przeciągu ostatniego roku odmieniany był przez wszystkie przypadki. Czy roboty zabiorą nam pracę? Czy urządzenia smart home, w które wyposażamy nasze domy nas śledzą? Czy można się zakochać w algorytmie? To tylko niektóre z zagadnień przewijających się w mediach. Dlatego właśnie ostatni w tym roku numer Trend Signals poświęcamy sztucznej inteligencji i algorytmom.

Raport podzieliliśmy na dziesięć obszarów (praca finanse, relacje, zdrowie, kultura, edukacja, turystyka, retail, miasta i przemysł), w ramach których wskazujemy poziomy implementacji AI i podajemy case studies dla każdej z kategorii. Całość uzupełniliśmy wynikami naszych badań. W tym numerze także premierowo prezentujemy część wyników naszego quizu „Who are you talking to”, w którym zachęcaliśmy Państwa do spróbowania odróżnienia odpowiedzi człowieka i algorytmu.

Relacje

Żyjemy dziś w świecie w pełni technologicznym. Większość z nas zapewne nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia bez dostępu do smartfona czy internetu. Z jednej strony relacje człowieka z technologią badają antropolodzy, a materiał badawczy dostarczają nam startupy tworzące w zastraszającym tempie nowe aplikacje umożliwiające pogłębiony kontakt z algorytmem. Zależności te biorą na warsztat także twórcy
filmowi.

W ostatnich latach pojawiło się parę ciekawych filmów opowiadających o naszej relacji z technologią. Wśród nich można wymienić na pewno dwa tytuły – Her i Hi, AI. Ważne w tym kontekście są także obszary związane z transhumanizmem i tzw. Human+ czy dataizm (ideologia, przedstawiana też jako nowa forma religii, w której najwyższą wartością jest przepływ informacji)

Miasta

Badania mówią, że do 2050 roku w miastach będzie żyło prawie 70% populacji. Status megamiast, czyli takich, w których żyje ponad 10 mln osób, ma dzisiaj 31 ośrodków. Na czele listy jest Tokio; w stolicy Japonii i na jej przedmieściach mieszka już prawie 40 mln ludzi. Wszystko o oznacza duże zmiany w zarządzaniu miastem i jego wydajnością. Tu dużą rolę może odgrywać sztuczna inteligencja, dzięki której może wzrosnąć rynek usług na żądanie (transport, zakupy, rozrywka itd).

Z drugiej strony, megamiasta będą potrzebować zwiększonych pokładów przeznaczonych na bezpieczeństwo obywateli. Już dziś Londyn uchodzi za jedno z najbardziej szpiegujących miast, a Moskwa do swojej sieci 170 tys. kamer monitorujących dodaje obecnie technologię rozpoznawania twarzy w celu zidentyfikowania przestępców i zwiększenia bezpieczeństwa. Regulacje prawne również tutaj są słowem klucz dla rozwoju megamiast i miast przyszłości.

TrendSignals

TrendSignals to comiesięczne raporty dedykowane najnowszym trendom. Nasz zespół ekspertek i ekspertów co miesiąc w formie raportu inspiruje i pomaga firmom i instytucjom uporządkować wiedzę trendową. Dowiedz się więcej.

bg

#39 TrendSignals – Greenwashing

#39 TrendSignals – Greenwashing

"zielone kłamstwo" i "ekościema" to synonimy greenwashingu. To jednak termin, który definiujemy znacznie szerzej. Greenwashing jest zjawiskiem, którego celem jest stworzenie komunikatu sprawiającego wrażenie, że produkt czy usługa wygląda zdrowiej, jest bardziej zrównoważony/a czy ekologiczny/a, niż w rzeczywistości. Najnowszy numer TrendSignals poświęcamy właśnie jemu.
WIĘCEJ
#38 TrendSignals – CES 2020

#38 TrendSignals – CES 2020

CES to największe na świecie targi elektroniki i nowych technologii. Co roku śledzimy setki case studies, konferencji prasowych i premier produktów, aby w formie raportu TrendSignals przedstawić to, co najistotniejsze.
WIĘCEJ
#37 TrendSignals – Implementing AI

#37 TrendSignals – Implementing AI

Sztuczna inteligencja to temat, który w przeciągu ostatniego roku odmieniany był przez wszystkie przypadki. Dlatego ostatni tegoroczny numer Trend Signals poświęcamy sztucznej inteligencji i algorytmom.
WIĘCEJ
#36 TrendSignals –Sustainability Goals

#36 TrendSignals –Sustainability Goals

Sustainability. Zrównoważony rozwój. To obecnie absolutne buzzwordy. ONZ (już w 2015 roku) ustanowiła 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym TrendSignals postanowiliśmy zobaczyć, w jaki sposób są one realizowane przez marki.
WIĘCEJ
#35 TrendSignals – New Digital World

#35 TrendSignals – New Digital World

W tym raporcie Trend Signals staramy się bliżej przyjrzeć jak „era post technologiczna” oraz technologiczne zmiany wpływają na zachowania i oczekiwania społeczeństwa.
WIĘCEJ
#34 TrendSignals – London Design Festival

#34 TrendSignals – London Design Festival

Odwiedziliśmy kilkadziesiąt instalacji i wystaw, zjechaliśmy cały Londyn, by zdefiniować dla Państwa 9 trendów dotyczących najważniejszych według nas tematów i obszarów.
WIĘCEJ
#33 TrendSignals – Festival Inspirations

#33 TrendSignals – Festival Inspirations

Kryzys wieku średniego? Nie przewiduję – tak Generacja Z myśli o swoim życiu w przyszłości. Wiecznie młodzi, pełni energii, z pracą, która jest ich pasją. A jak jest dziś?
WIĘCEJ
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
#37 TrendSignals – Implementing AI

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
#37 TrendSignals – Implementing AI

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
  • Dane do wystawienia FV proforma:

  • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
  • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
  • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*