zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

#38 TrendSignals – CES 2020

Consumer Electronics Show (CES) to największe na świecie targi elektroniki i nowych technologii, odbywające się rok rocznie w Las Vegas. Również my, rok rocznie śledzimy dla Państwa setki case studies, dziesiątki konferencji prasowych i premier produktów, aby w formie raportu TrendSignals przedstawić to, co naszym zdaniem najistotniejsze danego roku.

Tym razem w raporcie zdefiniowaliśmy 9 trendów o bardzo szerokiej tematyce – zaczynając od miast (trendy Smart City, Self-Driving Cars), przez technologie na rzecz człowieka (trendy Make Tech Human, Sexuality On), a także na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju (trendy Sustainable Tech, Food Tech). Jak zwykle, nie zabrakło trendów związanych z wykorzystaniem takich technologii, jak AI, MR czy AR (m.in. w ramach trendów Immersive Experience, Mirror World czy Seamless Tech). W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się także na kategorię Nonsense Technologies wskazując na problem zachłyśnięcia się technologiami i tworzeniem bezużytecznych gadżetów.

Make Tech Human

Make Tech Human, czyli trend wskazujący na coraz większą rolę technologii w służbie człowiekowi. Dziś jego wykorzystanie widzimy najczęściej w kategoriach związanych ze zdrowiem i medycyną i szeroko pojętą kategorią wellness. Znamy przykłady technologii, które coraz powszechniej wykorzystywane są np. do leczenia traum czy zaburzeń psychologicznych. Tegoroczny CES obfitował w rozwiązania usprawniające człowieka i skracające czas powrotu do zdrowia (np. Case Dr. CaRo), wsparcie w codziennych czynnościach (np. Case Lexilight) czy poprawę jakości snu (case Climate 360).

Sustainable Tech

Sustainable Tech to trend, w ramach którego celem wdrożenia danej technologii jest odpowiedź na ważne wyzwanie związane z szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem. Jej rozwój nie musi być związany z tworzeniem zupełnie nowych rozwiązań, a implementowaniem starych na nowe obszary i otoczenie. I tak, mamy dziś do czynienia np. z technologiami ubieralnymi dla ryb, dzięki którym rozwija się obszar związany z badaniem mórz i oceanów. Kolejnym przykładem z kategorii Sustainable tech jest Hydraloop, rozwiązanie które pomaga w domowych warunkach lepiej zarządzać wodą – jednym z najbardziej zagrożonych dziś zasobów.

Nonsense Technologies

Nonsense technologies to termin ukuty przez artystę Przemysława Jasielskiego, który w swoich pracach podejmował tematykę ironicznego łączenia sztuki z naukami ścisłymi. Jego prace, mimo ironicznego charakteru pokazywała nastroje społeczne i niepokojący kierunek, w którym idzie technologia napędzana przez konsumpcjonizm i wieczne poczucie niedostatku. Biorąc pod uwagę rangę konferencji CES oraz to, że dla wielu jest ona wyznacznikiem tego, w jakim kierunku idzie współczesny świat, postanowiliśmy stworzyć osobną kategorię – Nonsense Technogies – właśnie, aby wskazać, że nie wszystkie prezentowane podczas CES produkty są tymi, które należy zapamiętać (chyba, że w kategorii żartu i nonsensownej przydatności właśnie).

TrendSignals

TrendSignals to comiesięczne raporty dedykowane najnowszym trendom. Nasz zespół ekspertek i ekspertów co miesiąc w formie raportu inspiruje i pomaga firmom i instytucjom uporządkować wiedzę trendową. Dowiedz się więcej.

bg

#39 TrendSignals – Greenwashing

#39 TrendSignals – Greenwashing

"zielone kłamstwo" i "ekościema" to synonimy greenwashingu. To jednak termin, który definiujemy znacznie szerzej. Greenwashing jest zjawiskiem, którego celem jest stworzenie komunikatu sprawiającego wrażenie, że produkt czy usługa wygląda zdrowiej, jest bardziej zrównoważony/a czy ekologiczny/a, niż w rzeczywistości. Najnowszy numer TrendSignals poświęcamy właśnie jemu.
WIĘCEJ
#37 TrendSignals – Implementing AI

#37 TrendSignals – Implementing AI

Sztuczna inteligencja to temat, który w przeciągu ostatniego roku odmieniany był przez wszystkie przypadki. Dlatego ostatni tegoroczny numer Trend Signals poświęcamy sztucznej inteligencji i algorytmom.
WIĘCEJ
#36 TrendSignals –Sustainability Goals

#36 TrendSignals –Sustainability Goals

Sustainability. Zrównoważony rozwój. To obecnie absolutne buzzwordy. ONZ (już w 2015 roku) ustanowiła 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym TrendSignals postanowiliśmy zobaczyć, w jaki sposób są one realizowane przez marki.
WIĘCEJ
#35 TrendSignals – New Digital World

#35 TrendSignals – New Digital World

W tym raporcie Trend Signals staramy się bliżej przyjrzeć jak „era post technologiczna” oraz technologiczne zmiany wpływają na zachowania i oczekiwania społeczeństwa.
WIĘCEJ
#34 TrendSignals – London Design Festival

#34 TrendSignals – London Design Festival

Odwiedziliśmy kilkadziesiąt instalacji i wystaw, zjechaliśmy cały Londyn, by zdefiniować dla Państwa 9 trendów dotyczących najważniejszych według nas tematów i obszarów.
WIĘCEJ
#33 TrendSignals – Festival Inspirations

#33 TrendSignals – Festival Inspirations

Kryzys wieku średniego? Nie przewiduję – tak Generacja Z myśli o swoim życiu w przyszłości. Wiecznie młodzi, pełni energii, z pracą, która jest ich pasją. A jak jest dziś?
WIĘCEJ
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
#38 TrendSignals – CES 2018

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
#38 TrendSignals – CES 2018

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
  • Dane do wystawienia FV proforma:

  • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
  • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
  • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*