zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Far Future. Historia jutra

Raport przedstawiający naszą daleką przyszłość, nawet 50-100 lat w przód przygotowany w oparciu o analizę ponad 50 filmów science-fiction.

Z ogromną przyjemnością oddajemy w Państwa ręce pierwszą książkę infuture.institute – raport Far Future przedstawiający wizje jedenastu obszarów naszego życia w odległej przyszłości. Zastanawiamy się w nim, jak za 50-100 lat ludzie będą pracować, gdzie mieszkać, co jeść, jak uprawiać seks, jaką relację zbudują z robotami i jakim społeczeństwem będą. Stworzone przez nas scenariusze uzupełnione są świetnymi opowiadaniami Michała R. Wiśniewskiego i ilustracjami Pawła Sambora, które jeszcze lepiej pozwalają sobie wyobrazić to, co być może nas czeka.

 • Natalia Hatalska
  Raport przedstawiający naszą daleką przyszłość, nawet 50-100 lat w przód, chodził mi po głowie od kilku lat. W 2014 roku zrobiłam do niego swoją pierwszą przymiarkę, publikując Future Makers – zapis moich rozmów z wybitnymi postaciami ze świata sztuki, biznesu, innowacji czy filozofii i na temat dalekiej przyszłości. Rozmawialiśmy tam m.in. o przyszłości samochodów, zdrowia czy pieniędzy.
  Natalia Hatalska | CEO, Head of foresight

Jako metodologię przyjęliśmy analizę filmów science fiction.

Oglądanie filmów, często bardzo dobrych, klasyków gatunku, było jednym z najprzyjemniejszych etapów tworzenia tego raportu. Wyniki analiz nie były jednak już tak optymistyczne. Mówiąc wprost, to najbardziej dystopijny raport, jaki opublikowaliśmy w instytucie. W zdecydowanej większości filmów prezentowana przyszłość przyjmuje ciemne barwy: społeczeństwo jest kontrolowane, pozbawione emocji, klasowe, z wyraźnym podziałem na bogatych i biednych, gdzie tylko bogaci mają dostęp do wszelkich zasobów (w tym normalnego jedzenia czy medycyny).

Miasta są zanieczyszczonymi, przeludnionymi megametropoliami. Praca jest tylko dla wybranych i tylko nieliczni mogą mieć dzieci. Czy nasza przyszłość faktycznie rysuje się w tak ciemnych barwach? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że science fiction nie przepowiada przyszłości. To, czym zajmuje się science fiction, to próba poradzenia sobie z największymi obawami, jakie ludzkość ma względem przyszłości. Z problemami, z którymi się zmaga. I z pytaniami, na które szuka odpowiedzi. Z tego powodu każdy z opisanych scenariuszy, tak naprawdę, wciąż jeszcze można zmienić. Wszystko w naszych rękach.

Piszemy o przyszłości:

Więcej o projekcie i przyjętej metodologii pisze na swoim blogu, Natalia Hatalska, CEO instytutu.

Pełen raport dostępny w wersji książkowej. e-booku i audiobooku.

Poznaj raporty:

Gen Z.

Gen Z.

Jak pokolenie Z myśli o swoim życiu w przyszłości. Wiecznie młodzi, pełni energii, z pracą, […]
POBIERZ
Living buildings

Living buildings

Raport próbuje zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie, jak będzie wyglądała przyszłość biurowców.
POBIERZ
Future of Food

Future of Food

Sklepy bez kas, mięso z laboratorium, czy jadalne owady stają się częścią codzienności. A co […]
POBIERZ
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Far future. Historia jutra (demo).

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Far future. Historia jutra (demo).

Cena netto: 100 zł VAT: 23 zł Cena brutto (do zapłaty): 123 zł
 • Dane do wystawienia FV proforma:

 • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
 • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

 • wyniki naszych badań,
 • informacje z obszaru trendowego,
 • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
 • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*