zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Jak wykorzystywać trendy w pracy nad strategią?

Wyzwanie

Investa to przedsiębiorstwo z 30-letnim doświadczeniem, które dostarcza rozwiązania dla biznesu w zakresie metali. Firma ma sześć oddziałów w Polsce i ponad 4000 pozycji asortymentowych.

Branża stalowa jest jedną z najbardziej dynamicznych branż polskiego przemysłu. Wyzwaniem, z którym Investa zgłosiła  się do infuture.institute, było opracowanie strategii na kolejne cztery lata, na tyle elastycznej, aby modelować ją w zależności od szybko zmieniających się czynników zewnętrznych. 

Proces

Z dziesięcioosobowym zespołem Investy spotkaliśmy, aby wspólnie zbudować nową strategię wynikającą z połączenia dwóch perspektyw patrzenia na biznes: obecnych wyzwań (present thinking) oraz zmian społecznych, technologicznych, ekonomicznych i środowiskowych (future thinking). W pracy uwzględniliśmy również trzy ważne dla firmy perspektywy – pracowników, procesy i ofertę). Ważne, aby zespół partnera był jak najbardziej różnorodny (zdywersyfikowany pod względem hierarchii, kompetencji, doświadczenia, etc.)

Biorąc pod uwagę kontekst biznesowy, zaproponowaliśmy proces składający się z pięciu etapów:

Narzędzia

Do pracy warsztatowej wybraliśmy techniki, które pomogły uporządkować cele organizacji i osadzić je w kontekście przyszłych wyzwań. Były to m.in:

Efekty 

Wypracowaliśmy wspólnie cele i kluczowe rezultaty, aby zbudować strategię odporną na dynamicznie zmieniający się świat. Dzięki dodatkowej wiedzy trendowej Investa może nie tylko dostrzegać szybciej zachodzące zmiany, ale również skutecznie na nie reagować.

Zależało nam, aby dostarczona podczas procesu wiedza pomogła zrozumieć, jak analizując trendy można: określić kluczowe kierunku działań,  zidentyfikować potrzebne zasoby oraz rozwiązania  opierając  swoją strategię w przyszłości. 

W 2022 roku, 2 lata po pierwszym spotkaniu mając na uwadze zmiany sytuacji rynkowej spowodowane m.in. epidemią Covid-19 oraz wojną w Ukrainie, przeprowadziliśmy z Investą kilkudniowy “check point” oraz aktualizację realizowanej strategii, uwzględniając osiągnięte w poprzednim roku rezultaty.  

Planujesz prace nad strategią?

Jeśli zastanawiasz się nad kolejnym krokiem,  skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy Ci co dalej.

POROZMAWIAJMY
 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Porozumienia Gdańskiego 1, administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden

bg

Karty trendów

Karty trendów

Strategia. Innowacje. Rezyliencja. Od 2018 roku przekazujemy w Wasze ręce Mapę Trendów, która dla wielu […]
POBIERZ
Face Recognition Technology

Face Recognition Technology

Niewidzialne technologie w zasadniczy wpływają na sposób naszego codziennego funkcjonowania. To jednej z nich – […]
POBIERZ
Mapa Trendów 2022

Mapa Trendów 2022

Świat lustrzany, Biologia technocentryczna, Deglobalizacja, Transformacja klimatyczna, Zmiany demograficzne, Kryzysy zdrowotne, Utrata spójności społecznej to […]
POBIERZ
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Chcesz wiedziec wiecej?

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Chcesz wiedziec wiecej?

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
 • Dane do wystawienia FV proforma:

 • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
 • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden
 • Zapytaj o ofertę

 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

 • wyniki naszych badań,
 • informacje z obszaru trendowego,
 • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
 • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*