zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?

Premiera książki autorstwa Natalii Hatalskiej odbyła się 1 września. Aktualnie „Wiek paradoksów. czy technologia ocali nam życie?” dostępny jest w sprzedaży.

Wiek Paradoksów. Czy technologia nas ocali. Natalia Hatalska, Wydawnictwo Znak, 2021

„Każdy człowiek ma w swoim życiu kilka tak zwanych okresów kolizyjnych: okresów konfliktów wewnętrznych, kiedy rozpada się on sam, a dokładniej jego dotychczasowa struktura, to, w co wierzył, kim był, jakie miał cele i wartości. Następnie składa się on ponownie na innym, bardziej świadomym poziomie[1].

Brzmi filozoficznie, ale chodzi o nic innego jak wszystkie nasze kryzysy i bunty – zarówno te przeżywane w wieku dwóch, sześciu i kilkunastu lat, jak i te późniejsze, nazywane kryzysem wieku średniego czy kryzysem sześćdziesięciolatków. Zarówno te determinowane biologicznie, bo potrzebne, by przeciąć pępowinę, stać się odrębnym człowiekiem, jak i te będące wynikiem jakichś trudnych sytuacji i przeżyć. W naszym społeczeństwie większość z tych kryzysów ma niestety złą prasę, choć przecież są nie tylko nieuniknione, ale i niezbędne do rozwoju.” – to wstęp, jakim zaczyna się najnowsza książka natalii Hatalskiej, CEO i założycielki infuture.institute.

„Książkę tę można czytać na wiele sposobów. Można ją czytać tak, jak została napisana, czyli od początku do końca. Ale można też czytać wybrane rozdziały, w dowolnej kolejności. Można wreszcie czytać nawet same przypisy, bo w nich poruszonych została cała masa innych pobocznych, choć równie istotnych wątków. Bardzo chciałabym, aby można było czytać tę książkę i jednocześnie ze mną dyskutować. I nawet jeśli książka jest tworem zamkniętym, to można to robić, zapisując swoje notatki ołówkiem. Sama tak robię, czytając publikacje innych autorów – książki, które przeczytałam, można poznać po podkreśleniach i uwagach na marginesach. Jestem też dostępna na blogu i na swoich profilach w mediach społecznościowych. Z przyjemnością będę rozmawiać.” – pisze autorka. Pełen wstęp dostępny jest na blogu.

Kulisy powstania

Jak napisała Natalia Hatalska „Narodziny książki. 30 sekund, w których materializuje się coś, co wcześniej było tylko myślą, potem cyfrowym zapisem, a wreszcie staje się fizycznym obiektem. Niesamowite uczucie”.  Poniżej film przedstawiający część procesu druku książki.

Kulisy powstania książki „Wiek paradoksów. Czy technologia ocali nam życie?”.

Opinie o książce

Chwilę przed wysłaniem mojej książki do druku, poprosiłam kilkanaście osób – tych, których zdanie cenię i których zdania uważnie słucham; które mają wpływ na rzeczywistość w Polsce i które związane są w pośredni lub bezpośredni sposób z technologią – o przeczytanie mojej książki i podzielenie się swoją opinią na jej temat. Nie spodziewałam się jednak, że ogromna większość komentarzy, które dostanę, będzie nie tyle recenzją, a dłuższym, osobistym tekstem dotyczącym naszego świata i naszej relacji z technologią. Fragmenty tych recenzji stały się częścią mojej książki, stanowią jej otwarcie. 

A wśród nich: Anna Streżyńska, Katarzyna Szymielewicz, Henryka Bochniarz, prof. Aleksandra Przegalińska, Andrzej Zybertowicz, Artur Nowak-Gocławski, Bartłomiej Gola, Hanna Wróblewska, Aleksandra Szymańska, Kasia Wierzbowska, Katarzyna Gierczak-Grupińska, Przemek Staroń, Karolina Korwin-Piotrowska. Poniżej fragmenty z kilku recenzji.

Więcej opinii można przeczytać na blogu hatalska.com.

fot. Renata Dąbrowska

Ostatnie raporty

Far Future. Historia jutra.

Far Future. Historia jutra.

Raport przedstawiający naszą daleką przyszłość, nawet 50-100 lat w przód przygotowany w oparciu o analizę […]
POBIERZ
Przyszłość w erze cyfrowej zmiany

Przyszłość w erze cyfrowej zmiany

Transformacja cyfrowa nie jest nowym zjawiskiem. Tak naprawdę trwa już od 20 lat. Zaczęła się […]
POBIERZ
Miasto Przyszłości

Miasto Przyszłości

Z jakimi wyzwaniami mierzyć się będzie Gdańsk i jego mieszkańcy w perspektywie najbliższych 50 lat? […]
POBIERZ
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Chcesz wiedziec wiecej?

 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Porozumienia Gdańskiego 1, administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Chcesz wiedziec wiecej?

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
 • Dane do wystawienia FV proforma:

 • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
 • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

 • wyniki naszych badań,
 • informacje z obszaru trendowego,
 • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
 • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*