zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Wspólne wartości, czyli co nas łączy (podsumowanie badań)

w infuture.institute wierzymy, że ludzie są różni, ale świat jest jednością.

Jak w tej historii, którą pod koniec lat 80-tych opowiadał jeden z uczestników międzynarodowej misji kosmicznej: „Pierwszego dnia w kosmosie wszyscy wskazywaliśmy, gdzie leżą nasze kraje, trzeciego czy czwartego dnia – nasze kontynenty; piątego dnia mieliśmy świadomość, że istnieje po prostu jedna Ziemia. Jak wspaniale byłoby, gdybyśmy wszyscy mieli możliwość spojrzenia na naszą planetę z dystansem i dostrzegli, że wszyscy ludzie są jednym gatunkiem, zależni od siebie nawzajem w swoim przetrwaniu i ewolucji.”

Bańki informacyjne, polaryzacja, utrata spójności społecznej to część naszej rzeczywistości. Część niezwykle istotna, a jednocześnie taka, którą jesteśmy dziś już chyba wszyscy bardzo zmęczeni.

Postanowiliśmy więc znaleźć i wskazać te elementy, które łączą ludzi. Te, które pozwolą budować porozumienie ponad podziałami. Od dawna wierzyliśmy, że takim łączącym elementem są nasze wartości. I choć nasz świat nie lubi rozmawiać o wartościach – bo wydaje nam się, że wartości są czymś, co dzieli – okazuje się, że nie. Że istnieją pewne wartości, które są wspólne dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich poglądów.

71% Polaków uważa, że są wspólne wartości dla wszystkich ludzi

Zapytaliśmy Polaków wprost: czy zgadzasz się, że istnieją wspólne wartości dla wszystkich ludzi. 71% Polaków odpowiedziało, że tak. Co ważne, nie ma statystycznie istotnej różnicy w odpowiedzi na to pytanie wśród osób o różnych poglądach. Polacy są również zgodni co do tego, jakie kwestie wymagają zaadresowania – niemal jednogłośnie za ważne i bardzo ważne uznają takie kwestie jak: wyeliminowanie ubóstwa i głodu, promowanie stabilnego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego, ochrona prywatności w internecie czy zapewnienie wszystkim ludziom równego dostępu do internetu i rozwiązań technologicznych.

W załączeniu znajdziecie Państwo infografikę podsumowującą wyniki tych badań.

W te Święta Bożego Narodzenia, życzymy Wam, abyśmy budowali nasz świat wokół najważniejszych dla siebie wartości. Wspólny, dobry, mądry i wzmacniający. Zarówno jednostki, jak i społeczeństwa.

Zespół infuture.institute


bg

Przyszłość edukacji. Scenariusze 2046

Przyszłość edukacji. Scenariusze 2046

Z jakimi wyzwaniami będzie się mierzyć edukacja w przyszłości? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć […]
POBIERZ
Miasto Przyszłości

Miasto Przyszłości

Z jakimi wyzwaniami mierzyć się będzie Gdańsk i jego mieszkańcy w perspektywie najbliższych 50 lat? […]
POBIERZ
Consumption Shifts

Consumption Shifts

The Great Number to temat tegorocznego Dutch Design Week. Zespół kuratorski DDW interpretuje go jako […]
POBIERZ
Wpływ pandemii Covid-19 na kobiety w Polsce i na Cyprze

Wpływ pandemii Covid-19 na kobiety w Polsce i na Cyprze

Skutki kryzysów nigdy nie są neutralne pod względem płci i Covid-19 nie jest wyjątkiem – […]
POBIERZ
Homo medicus

Homo medicus

Pracę nad raportem, który trzymacie Państwo w rękach, zaczęliśmy pod koniec 2019 roku, jeszcze przed […]
POBIERZ
Przyszłość w erze cyfrowej zmiany

Przyszłość w erze cyfrowej zmiany

Transformacja cyfrowa nie jest nowym zjawiskiem. Tak naprawdę trwa już od 20 lat. Zaczęła się […]
POBIERZ
Gen Z.

Gen Z.

Jak pokolenie Z myśli o swoim życiu w przyszłości. Wiecznie młodzi, pełni energii, z pracą, […]
POBIERZ
self-care era

self-care era

Raport skupia się na konsekwencjach potrzeb konsumentów w kontekście zdrowia i samopoczucia. Potrzeby te, uwarunkowane […]
POBIERZ
Trend Signals

Trend Signals

Biznes wie, jak ważne jest obserwowanie trendów i jak istotna jest ich znajomość. W jaki […]
POBIERZ
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Wspólne wartości – podsumowanie badań

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Wspólne wartości – podsumowanie badań

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
  • Dane do wystawienia FV proforma:

  • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
  • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
  • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*