zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Nomads: Leisure

Z wywiadów pogłębionych przeprowadzonych z osobami, które definiują siebie jako nomadów lub żyją w ten sposób, wynika, że definicja czasu wolnego jako czasu, którym dysponujemy po wykonaniu obowiązków, nie jest dla tej grupy odpowiednia. Praca, życie, podróżowanie są dla nich przenikającymi się sferami. Trudno znaleźć wyraźną granicę wyznaczającą czas wolny.

Zasadne natomiast jest pytanie o ich inne pasje czy zainteresowania. Dużo osób wskazuje na sporty, wędrówki górskie, wspinaczkę, rower czy bieganie. Wynika to zarówno z faktu, że są to najczęściej osoby aktywne, jak i ze świadomości pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na człowieka (energia, przedłużenie młodości).

Wiele osób podkreśla, że w czasie wolnym od innych zajęć poznaje okolicę, mieszkańców, zwyczaje, jedzenie. Większość z nich preferuje styl określany jako slow travel. Nie są nastawieni na turystyczne zwiedzenie. Wolą dokładniej poznać miejsca, w których żyją, zagłębić się w ich kulturę czy nawet historię. Poczuć się mieszkańcami.

W niezauważalny wręcz sposób wpisuje się we wnętrza sprzęt elektroniczny. Producenci prześcigają się, tworząc np. cieńsze, lżejsze i ładniejsze telewizory. Nowy, rekordowo cienki telewizor LG, określany jest mianem wallpaper TV (telewizor tapeta).

Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
  • Dane do wystawienia FV proforma:

  • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
  • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
  • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*