Nomads: Freelance

Współczesny nomada to najczęściej freelancer. Zdarzają się również właściciele start-upów i przedsiębiorcy, a nawet osoby zatrudnione, np. pracujące zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Nomada na etacie nie jest już oksymoronem, jak zauważa Izabela Jarosz, dyrektor HR w Allegro.

 • Praca jest dla mnie pasją i jest to coś, co bardzo lubię, co daje mi pieniądze i co zarazem wprowadza wartość w życie innych ludzi. To właśnie jest fajne.
  Agata Wojtczak | CEO & Founder Brain Inside

Z przeprowadzonych na potrzeby niniejszego raportu badań (anglojęzyczne badanie CAWI na grupie 98 osób z całego świata określających się jako cyfrowi nomadzi, Mobil Institute na zlecenie infuture hatalska foresight institute, wrzesień – listopad 2016 r.), wynika, że najatrakcyjniejszym dla nich rodzajem pracy jest prowadzenie własnej działalności (59%) i freelancing (32%).

Wśród najważniejszych cech pracy respondenci określający się jako nomadzi lub prowadzący taki styl życia wskazują: elastyczność (73%), dostosowanie godzin pracy (72%) i praca zdalna (70%). Ta kategoria bardzo mocno pokazuje różnice w myśleniu o pracy pomiędzy nomadami a nie-nomadami, dla których najistotniejsze są dobre zarobki (31%, badanie CAWI na reprezentatywnej grupie internautów N=1022, Mobil Institute na zlecenie infuture hatalska foresight institute, wrzesień, 2016 r.) U nomadów kwestie związane z zarobkowaniem były dopiero na 8.miejscu. Zestawienie najistotniejszych dla obu grup cech pracy pokazuje również, jak spójną grupą, w porównaniu do nie-nomadów, są nomadzi (najwyższe odsetki dla cech pracy związanych z elastycznością, realizowaniem pasji i zainteresowań, rozwojem osobistym). Świadczy to przede wszystkim o spójności, którą budują podobny styl życia i wyznawane wartości.

W niezauważalny wręcz sposób wpisuje się we wnętrza sprzęt elektroniczny. Producenci prześcigają się, tworząc np. cieńsze, lżejsze i ładniejsze telewizory. Nowy, rekordowo cienki telewizor LG, określany jest mianem wallpaper TV (telewizor tapeta).

Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Cena netto: zł VAT: zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
 • Dane do wystawienia FV proforma:

 • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
 • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

 • wyniki naszych badań,
 • informacje z obszaru trendowego,
 • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
 • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*