zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Nomadzi a stosunek do rzeczy

Współcześni nomadzi są minimalistami. Bliska jest im idea świadomej konsumpcji, rezygnacji z dóbr materialnych na rzecz doświadczeń. Tylko 18% z respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że „pieniądze i rzeczy materialne są ważne w życiu” (badanie CAWI na grupie cyfrowych nomadów N=98, Mobil Institute na zlecenie infuture hatalska foresight institute, wrzesień/listopad, 2016 r.)

Nomadzi oczekują, że przedmioty, których używają, będą lekkie, niezajmujące zbyt wiele miejsca, możliwe do złożenia, łatwe w montażu i demontażu, wielofunkcyjne. Takich produktów powstaje coraz więcej, a sam trend jest trendem rosnącym, czego dowodem była wystawa In Motion podczas Gdynia Design Days w 2016 roku, poświęcona produktom, które łączyła lekkość, ergonomia oraz minimalizm.
Styl życia, który prowadzą współcześni nomadzi (i ograniczone miejsce w bagażu) sprawiają, że decydują się na zakup rzeczy faktycznie niezbędnych. Dokonując tego, mają wobec przedmiotów konkretne oczekiwania, z których najważniejsza jest dobra jakość i wytrzymałość. W wywiadach pogłębionych rozmówcy wielokrotnie podkreślali, że rzeczy przestały być dla nich ważne, choć minimalizmu musieli się nauczyć.

Wśród rzeczy, z którymi nigdy się nie rozstają, najczęściej wymieniają laptopa, telefon komórkowy oraz gadżety technologiczne i elektroniczne (słuchawki, aparaty, e–readery, ładowarki, dyski zewnętrzne, routery Wi–Fi, kable itp.) W plecaku, prócz niezbędnych dokumentów, mają również wygodne ubrania oraz kilka rzeczy osobistych (ulubiona poduszka, mata do jogi, zdjęcia bliskich).

W niezauważalny wręcz sposób wpisuje się we wnętrza sprzęt elektroniczny. Producenci prześcigają się, tworząc np. cieńsze, lżejsze i ładniejsze telewizory. Nowy, rekordowo cienki telewizor LG, określany jest mianem wallpaper TV (telewizor tapeta).

Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
  • Dane do wystawienia FV proforma:

  • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
  • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
  • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*