zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Nomads: Technology

O współczesnym nomadyzmie bardzo często mówi się w kontekście nowych technologii, stąd też zamiennie wykorzystywana bywa nazwa cyfrowy nomadyzm. Współcześni nomadzi intensywnie korzystają z technologii, w tym zwłaszcza z internetu, ale nie definiują się przez technologie.

I choć to właśnie technologia warunkuje ich styl życia (bez dostępu do sieci i technologii ICT nie byłby on zwyczajnie możliwy), jest dla nich po prostu narzędziem, czymś oczywistym i niezbędnym, ale mimo wszystko w tle.

Minimalistyczne podejście do rzeczy materialnych nie dotyczy produktów technologicznych. Aby móc podróżować i pracować (zarabiać) jednocześnie niezbędne jest posiadanie laptopa, smartfona i niekiedy innych gadżetów technologicznych. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że – poza pracą – służą one nomadom  do kontaktów z bliskimi.

Infuture.institute, badanie ilościowe (CAWI). Zebrano opinie od 1022 polskich internautów.

Osoby uznające się za współczesnych nomadów łączy szeroko pojęta umiejętność dostosowywania się do nowych sytuacji: konieczność bycia elastycznym, cierpliwość, łączenie pracy z podróżami (bardzo ciekawe refleksje o koniecznej samodyscyplinie w tym zakresie).


Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach.

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
  • Dane do wystawienia FV proforma:

  • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
  • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
  • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*