zamknij

Wybierz język

Wybierz walutę

Smart city

Smart city to miasto zielone, dbające o jakość powietrza, rozsądnie użytkujące energię i dbające o środowisko naturalne. Smart city to również miasto uwzględniające potrzeby mieszkańców, elastycznie reagujące na zmieniające się oczekiwania mieszkańców, zapewniające bezpieczeństwo, ale także dbające o rozwój i rozrywkę.

Smart city pozyskuje informacje z różnych źródeł, by móc chociażby aktywnie przeciwdziałać przestępstwom, czy zapewnić płynny ruch pojazdów i pieszych. Wszystko to jest realizowane właściwie automatycznie i niezauważalnie dla mieszkańców w oparciu o dane oraz nowoczesne i inteligentne rozwiązania technologiczne.

 • Dzisiaj smart city to miasta, które potrafią wykorzystywać swoje szanse, związane nie tylko z technologiami, ale też z potencjałem i pomysłami mieszkańców, którzy są jego największym kapitałem. Technologia jest tylko akordem, który ułatwia zmiany i działania. Dziś konieczne jest poszukiwanie nowych, interaktywnych form współpracy z mieszkańcami, chociażby stosowanie design thinking w pracy z mieszkańcami czy różnego rodzaju spacerów edukacyjnych po mieście, właśnie po to by było ono jeszcze bardziej smart.
  Bartosz Dominiak | prowadzi SmartCity Blog, moderator debat podczas, m.in. Smart City Forum

Wciąż wyzwaniem jest kompleksowe spojrzenie na miasto jako konglomerat różnych obszarów: mobilności, bezpieczeństwa, infrastruktury miejskiej, przestrzeni wspólnych i współpracy biznesu, architektów, deweloperów, samorządowców oraz mieszkańców. Istotną rolę odgrywają działania mające na celu inteligentne zarządzanie surowcami czy oszczędzanie energii, na którą zapotrzebowanie w miastach ciągle rośnie. Coraz częściej słyszy się także o uniezależnieniu się energetycznym miast i pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych oraz dbaniu o środowisko naturalne.

Warsztaty: Smart city

Zapraszamy na warsztaty, składające się z 2 modułów:

 • Moduł 1: Prezentacja inspiracyjna (wnioski z raportu w pigułce),
 • Moduł 2: Wypracowanie konsekwencji przedstawionych trendów dla Twojego biznesu.

Efekt warsztatów:

 • konkretne koncepcje biznesowe, w odpowiedzi na wybrane trendy,
 • znajomość najistotniejszych trendów społecznych, technologicznych i ekonomicznych w kontekście smart city.
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY
 • Zapytaj o ofertę

 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1, (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden
Zamknij

Pobierz bezpłatnie:
Smart living

Zamawiam z obowiązkiem zapłaty:
Smart living

Cena netto: 0 zł VAT: 0 zł Cena brutto (do zapłaty): 0 zł
 • Dane do wystawienia FV proforma:

 • Pełna nazwa potrzebna do wystawienia FV proforma
 • Numeru NIP potrzebujemy do wystawienia FV proforma
 • Moje dane osobowe podane w powyższym formularzu będą przetwarzane przez INFUTURE.INSTITUTE, prowadzony przez firmę INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak, nr NIP 9581316257, z siedzibą w Gdańsku, ul. Doki 1 (80-958 Gdańsk), administratora danych osobowych, w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest niezbędne do przetworzenia zapytania.Podstawą przetwarzania danych jest moje żądanie.Dane osobowe będą przetwarzane na czas przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Hidden

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

 • wyniki naszych badań,
 • informacje z obszaru trendowego,
 • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
 • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*